Błędne Skały

Jedną z ciekawszych form skalnych są Błędne Skały. Jest to labirynt skalny położony w Górach Stołowych. Jest to jedna z większych atrakcji tego pasma górskiego.

Pod sam labirynt można dostać się na dwa sposoby- na piechotę idąc drogą podobną jak na Morskie Oko w Tatrach, lub samochodem. przy tej drugiej opcji obowiązują godziny wjazdu, ponieważ duża ilość turystów na drodze utrudnia ruch. Zarówno na górze jak i na dole znajdują się duże parkingi na których można zostawić swój pojazd.

Przed wejściem do labiryntu należy zakupić bilet wstępu. Obowiązuje on choćby z tego powodu, ze jest to także Park Narodowy, który ściąga opłaty tylko za wstęp na najciekawsze trasy. Znajdują się tam tez stragany, tak, ze można kupić sobie jakąś pamiątkę, lub coś zjeść.

Sam labirynt jest bardzo ciekawy. po drodze mija się wiele form skalnych, które przy odrobinie wyobraźni można określić kształtami takimi jak grzyb, czy maczuga. Labirynt pokonuje się w różne sposoby. Można cisnąć się prostują się maksymalnie niosąc plecak w ręku by się zmieścić, by zaraz iść w kucki szeroką drogą. Szlak jest jednokierunkowy, dzięki czemu nie ma szans, ze ktoś idący z drugiej strony spowoduje zablokowanie przejścia.

Po wyjściu z labiryntu, można wrócić na parking okrążając Błędne Skały wytyczonym szlakiem.