Dlaczego warto najpierw zaplanować podróż.

Planowanie podróży może czasami wydawać się żmudne, ale zdecydowanie warto jest poświęcić chwilę na to czasu. Wakacyjny wypad jest prawdopodobnie, jedną z najlepszych rzeczy jaka przytrafiła nam się po miesiącach pracy czy przygotowań do egzaminów.
Poświęćmy trochę czasu na wyszukanie najkorzystniejszej oferty. Weźmy nasze bilety wstępu, kolejowe, lotnicze i rezerwację pokoju. Planowanie na przód daje nam czas na odnalezienie najlepszych ofert, a kiedy zamówimy bilety wstępu przez Internet, jest duża szansa na to, że ominie nas przyjemność stania w kolejce.
Zaplanowanie, które miejsca chcielibyśmy odwiedzić podczas naszej wycieczki sprawia, że trzymamy się grafiku. Nasz czas jest ograniczony, a planowanie sprawia, że zdajemy sobie sprawę z tego ile czasu możemy poświęcić w danym miejscu. Jeżeli nasz plan podróży obejmuje również transport, będziemy wiedzieli ile zajmie nam dotarcie do następnego punktu i kiedy powinniśmy wyruszyć.
Plan podróży również pomaga kontrolować nam budżet wycieczki. Pominięcie tego może później spowodować kłopoty i zaskoczenie. Od transportu po bilety wstępu, przystosowanie naszego budżetu do planów wycieczki jeszcze z domu pozbawi nas niepotrzebnych zmartwień.
Plan sprawia, że mamy wszystko pod kontrolą i pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Przynajmniej w minimalnym stopniu powinniśmy zapoznać się z formalnymi wymogami, które będą obowiązywać w danym kraju (niezbędne wizy) albo kwestie bezpieczeństwa (miejsca, których lepiej jest unikać).