Długa podróż z dziećmi- kilka porad.

Po pierwsze należy wyposażyć samochód tak żeby dzieciom było wygodnie. Przyciemnijmy boczne szyby samochodu, tak żeby utrzymywać go w chłodzie. Umieśćmy koce na siedzeniach dzieci, gdyby poczuły, że klimatyzacja za mocno chłodzi i zrobiło im się zimno. Można również zaopatrzyć dzieci w małe wiatraczki na baterie, gdyby poczuły, że jest im za gorąco. Zabierzmy ze sobą także małe poduszki, tak żeby zapewnić każdemu z dzieci wygodną drzemkę.
Dobrym pomysłem będzie również stworzenie grafiku, jeżeli nasze dzieci często kłócą się o to gdzie, kto ma siedzieć (jest to niezbędne jedynie w sytuacji kiedy wszystkie siedzenia w samochodzie są zajęte).
Ubierzmy dzieci w ich najwygodniejsze ubrania. Pozwólmy im założyć spodnie od piżamy, za dużą koszulkę i kapcie jeżeli tego chcą. Poprośmy też dzieci aby miały ze sobą bluzę albo cienką kurtkę ze sobą w samochodzie. Pozwoli to zakryć niechlujny strój zanim wysiądziemy w celu zrobienia sobie przerwy.
Zabierzmy ze sobą torbę z przekąskami. Trzymajmy ją jednak w zasięgu ręki lub schowajmy do bagażnika i wyciągajmy kilka przekąsek podczas każdego postoju. Powinniśmy wybierać żywność o niskiej zawartości cukru, bo w końcu nikt nie chce w samochodzie dzieci na cukrowym haju. Miejmy ze sobą dzbanek wody w lodówce turystycznej, który pozwoli nam cyklicznie uzupełniać butelkę każdego uczestnika wycieczki.