Jak zaoszczędzić na wycieczce.

Po pierwsze, zaplanujmy, gdzie będziemy jedli w celu uniknięcia przeznaczenia wszystkich pieniędzy na jedzenie. Starajmy się wybierać hotele, które zapewniają darmowe śniadanie albo lodówkę, w której można trzymać jakieś podstawowe produkty jak, np. mleko i płatki śniadaniowe. Zamiast gdzieś się stołować można też udać się do sklepu, w których sprzedają gotowe sałatki czy kanapki, które byłyby odpowiednie na drugie śniadanie.
Jeżeli twój czas wolny nie ogranicza się jedynie do wakacji aby zaoszczędzić wybierz się gdzieś poza sezonem. Hotele i noclegownie dostosowują swoje ceny właśnie do sezonu, więc wczesna wiosna i jesień są doskonałym czasem na podróżowanie. Najlepiej jest unikać świąt i środka lata.
Znalezienie dobrej oferty przez Internet również pomoże nam zaoszczędzić trochę grosza. Wiele stron internetowych oferuje zniżki, pakiety i oferty last-minute. Rezerwacje z wyprzedzeniem również często są tańsze, np. bilety PKP
Turyści często zostają wciągnięci w wir drogich wycieczek i wejściówek, które wcale nie są warte swojej ceny. Przewodnicy często to wykorzystują i wciągają nas w pułapkę. Zaoszczędzimy więcej pieniędzy i lepiej poznamy dane miejsce zachowując się jak jego lokalni mieszkańcy.