Kraków

Bardzo dobra opcją wycieczki jest stolica małopolski. Karków przyciąga do siebie wieloma zabytkami, oraz niezwykła historią, której część powinien znać każdy Polak.

Pierwsze skojarzenia jakie nasuwają się odnośnie Krakowa, to Wawel, Uniwersytet Jagieloński, Rynek z sukiennicami, Kościół Mariacki i Łagiewniki. Są to cele wycieczek większości turystów. Jest to uzasadnione.

Wawel jest to zamek królewski połączony z katedrą krakowska. W podziemiach tej katedry jest mauzoleum królów polskich począwszy od Kazimierza Wielkiego, a skończywszy na Stanisławie Auguście Poniatowskim. W katedrze jest tez największy w Polsce dzwon- Dzwon Zygmunta.

Łagiewniki natomiast przyciągają pielgrzymów. To właśnie tutaj znajduje się światowe sanktuarium bożego miłosierdzia. Dzięki temu co rok można tu spotkać wielu pielgrzymów.

Każdy chyba słyszał o Sukiennicach. Można powiedzieć, ze jest to połączenie ekskluzywnej hali targowej z ekskluzywna galerią handlową. Pierwotnie sprzedawano tu sukna, obecnie handluje się wszystkim.

Ikoną Krakowa jest też Kościół Mariacki. To właśnie z jego wieży trębacz codziennie gra hejnał. W środku znajduje się ołatrz Wita Stfosza, który jest dziełem znanym na całym świecie.