Rzeczy, które należy wiedzieć o Indiach zanim się tam udamy.

Indie są starożytnym krajem o złożonej kulturze, która komuś z zewnątrz może wydawać się niejasna. Jednakże nauka obcych zwyczajów jest częścią przygody, którą jest podróż. Pomaga również zrozumieć ludzi i uniknąć trudności, które mogą wynikać z nieporozumień.
Status społeczny. Ponieważ system kastowy istniał w Indiach od wieków, ludzie nadal zwracają uwagę na hierarchię, która w nim obowiązuje. Wiek, stopień naukowy i zawód, to wszystko pomaga w ustaleniu statusu i kasty po dziś dzień. Najpierw powinniśmy przywitać się z najstarszą osobą w grupie. Do osób posiadających tytuł powinniśmy się zwracać używając go. Nie zwracajmy się do ludzi używając ich imion, dopóki nie otrzymamy na to pozwolenia.
W porównaniu do zachodnich społeczeństw, Hindusi ograniczają kontakt fizyczny do minimum, są bardziej powściągliwym społeczeństwem. Mężczyźni mogą wymienić uścisk dłoni między sobą, to samo dotyczy kobiet, ale uścisk dłoni pomiędzy mężczyzną, a kobietą należy do rzadkości. Należy pohamować się z publicznym okazywaniem uczyć i nie należy dotykać niczyjej głowy. Oba te zachowania są postrzegane jako niewłaściwe. Powinno się unikać nawet dotykania ludzi mimochodem, tak jak nam się to wydaje naturalne.
Należy zachować cierpliwość rozmawiając z Hindusami. Będą w miły sposób prowadzili zwyczajowe rozmowy, mówili to co chcemy usłyszeć i unikali szybkiego podejmowania decyzji. Trzeba przygotować się na opóźnienia i niejasne odpowiedzi. Nie można jednak okazywać niecierpliwości i tracić głowy.