Rzeczy, których nie należy robić będąc turystą.

Normalnie nie interesuje mnie sposób w jaki podróżują ludzie. Cokolwiek sprawia, że ktoś wyrusza w drogę jest w porządku. Rejs, podróż z plecakiem, kurort- nie ważne. Jest wiele metod podróżowania, ale kiedy już wyruszysz, zwłaszcza do innego kraju, jest kilka zasad, których powinno się przestrzegać. W końcu jesteś gościem w czyimś domu i (być może nieświadomie) stajesz się ambasadorem swojego kraju.
Po pierwsze, ubieraj się odpowiednio i z szacunkiem dla lokalnej kultury, zgodnie z panującymi w danym kraju normami. Wmieszaj się w tłum. Sposób w jaki się prezentujesz tworzy długotrwałe wrażenie, więc lepiej jest sprawić żeby ludzie myśleli, że Ci zależy.
Po drugie, nie bądź roszczeniowy. Kiedy podróżujemy do jakiegoś kraju, w którym jedynie na poziomie podstawowym, ludność lokalna, znaj język, którym się posługujemy, może to prowadzić do nieporozumień. Jednak jeśli coś się pokręci, nie rób z tego afery i z szacunkiem staraj się naprawić problem. Jako gość powinieneś traktować gospodarza z szacunkiem. Łatwo jest o pomyłkę jeżeli posługujecie się innymi językami.
Po trzecie, nie mów o tym czego ci brakuje z twojego kraju. Jeżeli brakuje Ci domowych wygód, nie powinieneś go opuszczać. Mówienie o tym czego brakuje jest oznaką niewdzięczności. Nie wspominaj o tym, jak to u Ciebie robi się to lepiej. Być może tak jest w istocie, ale milczysz i się uśmiechasz. Możesz mieć swoją lepszą wersję, ale przegapisz wiele nowych doświadczeń jeżeli wciąż będziesz oglądał się za siebie.