Słowiński Park Narodowy

Jedną z ciekawych atrakcji turystycznych nad morzem jest Słowiński park narodowy. Jego atrakcyjność tworzy kilka rzeczy, o których chciałbym napisać.

Słowiński Park Narodowy w dużej części skład się z jezior i bagien. Dwoma największymi jeziorami są jezioro Łebsko i Gardno. Oba te jeziora w czasach przed parkiem były miejscem połowu ryb. Obecnie na jeziorze Gardno można popływać łódka. Poza tym jadąc z Rowów trasa rowerową można się natknąć na wieżę widokową, która pozwoli nam obejrzeć to piękne miejsce. Wieża jest drewniana, a jej wysokość pozwala na cieszenie sie krajobrazami.

Drugą atrakcja z której słynie Słowiński Park narodowy, to są ruchome wydmy. Można do nich dojechać z Łeby. Do samych wydm można dotrzeć ciuchcią, rowerem, lub na piechotę robiąc sobie trochę dłuższą wycieczkę. Na same wydmy wstęp udostępniony, można po nich pochodzić, porobić sobie zdjecia. Na tych wydmach kręcili część filmu "W pustyni i w puszczy"Z wydm można przejść bezpośrednio na plażę.

Słowiński Park narodowy w bardzo dużej części jest rezerwatem zamkniętym. dzięki temu może tu budować się ekosystem, na który człowiek nie ma niszczącego wpływu. Dzięki temu ten park jest jeszcze ciekawszy dla ludzi.