Szczeliniec

Jednym z ciekawszych miejsc na wycieczkę jest największy szczyt Gór Stołowych- Szczeliniec. Góra jest długa i wygląda na płaską, dlatego ze względu na taki kształt znajdujących się tu szczytów to pasmo w Sudetach nosi nazwę Gór Stołowych. Sam Szczeliniec mierzy 919 m. n. p. m. Na szczyt prowadzi jeden szlak, który nie wymaga dużego wysiłku fizycznego i zaczyna się w Karłowie.

Na szczyt idzie się po schodach. Jest to efekt aktywizacji zawodowej miejscowej ludności. Na górze można od razu zobaczyć taras z niesamowitymi widokami, oraz schronisko górskie. Ciekawostką jest, ze to schronisko jest zaopatrywane za pomocą wyciągu, którym transportuje się wszystkie towary do góry. Przy tak niesamowitych widokach można wypić sobie dobra kawę.

Największą atrakcja Szczelińca są oczywiście szczeliny. Są to pęknięcia w skałach, którymi wytyczony jest szlak. Zna niewielką opłatą można ten szlak przebyć. Miejscami można na nim znaleźć śnieg nawet w lipcu. Droga jest jednokierunkowa i bardzo wąska, a ściany po jednej i drugiej stronie sa bardzo wysokie, do kilkudziesięciu metrów.

Z labiryntu szczelin wychodzi się na tarasy. Jest to kolejne miejsce, w którym można nacieszyć oko. Z tarasów po schodach wraca się do Karłowa.