Warszawa

Jednym z najciekawszych miast w Polsce jest jej stolica, czyli Warszawa. Ściąga ona tutaj wielu inwestorów, oraz turystów. Co tez można tu spotkać?

Niestety nie znajdziemy tu pięknej zabytkowej starówki. To co jest obecnie, to można nazwać repliką, starówka została odbudowana po wojnie. Mimo to, została ona wciągnięta na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto tez tu przyjść oddać cześć bohaterom poległym w obronie tego miasta.

Jedna z atrakcji turystycznych Warszawy jest metro. Jest to jedyne metro w Polsce, które w obecnej chwili ma dwie nitki komunikacyjne.

Warto także wybrać się do Łazienek. poza karmieniem łabędzi można tam znaleźć pałac w którym mieszkał Jan Trzeci Sobieski. Jest to kolejna atrakcja miasta.
Ciekawą atrakcja jest stadion narodowy. Jest to chluba narodu, na którym odbywa sie wiele imprez zarówno sportowych, jak i kulturalnych. Powstał in w miejscu stadionu dziesięciolecia, który w ostatnich latach był największym i najbardziej znanym bazarem w Europie.

Wybierając się do warszawy trzeba się liczyć z jednym. To jest bardzo drogie miasto. Ceny są tu wywindowane dużo bardziej niż w innych miastach w Polsce. Przez to Warszawa nie jest atrakcyjna dla zwykłego zjadacza chleba.