wypad pod namiot

Jedną z ciekawych opcji nocowania, jest nocowanie pod namiotem. Ma ono wiele zalet, ale także określone wady. Dlaczego wypad pod namiot z przyjaciółmi jest tak dobrym pomysłem?

Zaczynając od zalet warto wspomnieć, ze spanie pod namiotem jest tańsze niż w hotelach. Płaci się zazwyczaj dużo mniej, bo tylko za dane miejsce, płaci ewentualnie za prysznic. Na wakacjach pozwala to taniej spędzić wymarzone wakacje.

Zabierając ze sobą namiot można także znaleźć nocleg właściwie wszędzie. Niby nie wszędzie można namiot rozbić, ale gdy brakuje pola namiotowego, bo wieś, to warto poszukać jakiegoś gospodarza, który pozwoli rozbić namiot u siebie. Zawsze się taki znajdzie, choć to nie koniecznie muszą być pierwsze otwarte drzwi.

Namiot daje także schronienie przed deszczem. Dzisiaj namioty są tak skonstruowane, że można szybko je rozłożyć i się schronić.

Jakie sa wady namiotu? Nie jest on odporny na wiatr i zimno. Niestety w naszym klimacie jest to opcja wskazana na lato. Poza tym nie wszędzie można namiot rozłożyć. Zazwyczaj są łatwopalne (choć zdarzają się namioty niepalne). Większość namiotów jest niska i w jakimś stopniu skazuje nas na niewygodę. Zajmuje tez dużo miejsca wśród bagaży.

Mimo tak dużej ilości wad, to jednak zalety namiotu w wielu przypadkach przebijają te wady.