z rowerem nad morze

Nie każdemu może podobać się opcja spędzania czasu nad morzem leżąc plackiem i opalając się zabezpieczonym parawanem. Ile można?Warto czasem jest się poruszać, pozwiedzać. Dlaczego więc nie wziąć by roweru na wakacje?

Rower ma w sobie dużo zalet. Jest środkiem transportu, do tego jeszcze tanim. Wzmaga w nas ruch, a co za tym idzie, pozwala także nabrać kondycji. Rowerem można wjechać niemal wszędzie. Dlatego jest to tak dobra opcja nad morze.

Nasze pomorze obfituje w różnego rodzaju akacje turystyczne. Będąc nad morzem szkoda byłoby nie skorzystać z tego i wylegiwać się tylko na plaży. Pomorze obfituje tez w drogi rowerowe, zarówno te lokalne jak i międzynarodową Eurovelo R10. Dzięki temu nie można narzekać na ich brak.

Ponadto większość dróg rowerowych prowadzi do najciekawszych nadmorskich atrakcji. Dzięki temu można do nich dojechać robiąc sobie wycieczkę. Infrastruktura rowerowa pozwala także na zaparkowanie roweru przy tych atrakcjach i udanie się na ich wykorzystanie. Trzeba jednak wcześniej pamiętać, by rower zabezpieczyć przed kradzieżą.

Warto tez czasem wrzucić na luz i pojeździć w koło komina po najbliższych okolicach bez celu, tylko po to, by nawdychać sie więcej jodu poprzez pobudzenie płuc ruchem do pełniejszego oddychania.