Zakopane

Jednym z ciekawych miejsc na swoja podróż wakacyjną jest Zakopane. Mimo iż to miasto nie jest jakieś atrakcyjne pod względem atrakcji turystycznych (posiada kilka zabytków i dzielnicę kupiecką, oraz skocznie narciarska, to jednak istotne jest to co jest przy Zakopanem. A znajdują sie tam góry.

Co do samego miasta, to jest kilka punktów, których nie można przegapić. Jednym z nich są Krupówki. Jest to ulica handlowa w Zakopanem, powiedziałbym, że takie centrum Zakopanego. Ulica zaczyna się przy stoku Gubałówki i ciągnie się w kierunku skoczni. Słynie ona z wielu straganów na którym można kupić pamiątki, oraz gdzie można dobrze zjeść.

Dla wielbicieli górskich kościołów miejscem wartym odwiedzenia będą Krzeptówki, a raczej sanktuarium które się tam znajduje. Jest to sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. To sanktuarium odwiedziła także papież Jan Paweł Drugi.

Ciekawą atrakcją zakopanego jest skocznia narciarska Wielka Krokiew. Jest to arena Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy zawsze tu chętnie startują zarówno latem jak i zimą, a kibice chętnie przyjeżdżają ich dopingować. To właśnie tu widać znany na całym świecie polski doping.

To są trzy główne punkty Stolicy Tatr. Reszty atrakcji warto szukać w górach.